2021-12-02

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0

Gminna Biblioteka Publiczna w Bartniczce po raz kolejny przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa .

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 uchwalony został na lata 2021 – 2025 przez Radę Ministrów i stanowi kontynuację programu z lat 2016- 2020. Realizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, a także Ministerstwa Edukacji i Nauki ( w zależności od realizowanego priorytetu) . Planowany budżet na realizację 1,1 mld, w tym 635 mln zł z budżetu państwa.

Celem programu jest przede wszystkim poprawa czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych , jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program podzielony został na 4 Priorytety.

Gminna Biblioteka Publiczna w Bartniczce, w bieżącym roku, korzysta ze wsparcia w ramach  Priorytetu 1. Poprawa oferty bibliotek publicznych, którego operatorem jest Biblioteka Narodowa.

W ramach tego działania zakupione zostały nowości wydawnicze dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Bartniczce i jej Filii Bibliotecznych w Jastrzębiu i Radoszkach. Znajdziecie Państwo wśród nich książki dla dzieci jak i dorosłych czytelników.

Już niedługo będą Państwo mogli wypożyczyć nowości wydawnicze dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Serdecznie zapraszamy !!!