2023-10-19

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września, jak co roku, obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Bartniczce Filii w Jastrzębiu odwiedził przedszkolaki w Jastrzębiu.

Dzieci wysłuchały opowieści o małym ślimaku, otrzymały także nawiązujące do tematyki kolorowanki, do samodzielnego wykonania, oraz aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Ponadto zobowiązały się do codziennego czytania wspólnie z najbliższymi. Serdeczne podziękowania kierujemy do wychowawcy grupy przedszkolnej w Jastrzębiu, Pani Kornelii Dembek, za współpracę oraz udostępnione zdjęcia.

Przypominamy, iż nasze biblioteki już od kilku lat biorą udział w kampanii Instytutu Książki „ Mała książka – wielki człowiek”, która skierowana jest do najmłodszych czytelników. Zachęcamy do wykorzystywania każdej okazji do czytania wspólnie z dzieckiem i zapraszamy do bibliotek !

Grupa przedszkolna w Jastrzębiu, autor zdjęć p. Kornelia Dembek
    Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, Jastrzębie, autor zdjęcia p. Kornelia Dembek