2023-12-21

ŚWIĄTECZNY ESCAPE ROOM W FILII BIBLIOTECZNEJ W RADOSZKACH

18.12.2023r. w Filii Bibliotecznej Gminnej Biblioteki Publicznej w Radoszkach odbyły się zajęcia biblioteczne „Świąteczny Escape Room w Bibliotece”. Do udziału w zabawie zaproszona została klasa 5 Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Radoszkach. Z uwagi na liczebność klasy zajęcia przeprowadzono w dwóch odrębnych grupach. Celem zajęć było przybliżenie tematyki świąt oraz tradycji kultury ludowej, a także wspólne działanie, integracja grupy, poznanie nowych form współpracy. Uczestnicy współdziałali ze sobą, w ramach swoich podgrup, realizując kolejne ukryte zadania zgodnie z otrzymanymi wskazówkami. Dzieci wykonywały zadania matematyczne, plastyczne, rozwiązywały krzyżówkę nawiązującą do haseł związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Zapoznały się także z wywodzącą się z kultury ludowej podłaźniczką, stworzyły swój „świat”. Na zakończenie zajęć otrzymały list ze świątecznym przesłaniem, które mamy nadzieję zastosują w swoim życiu.

Nagrodą dla całej klasy (każdego uczestnika) były przygotowane słodycze, mały świąteczny skrzat, który umili klasie oczekiwanie na nadchodzące święta oraz dyplomy. Szczególne podziękowania kierujemy do wychowawcy klasy za pozytywną odpowiedź na zaproszenie i udział w zabawie. Escape room przebiegł w miłej i sympatycznej atmosferze, dzieci sprawnie poradziły sobie z zadaniami. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w miłej i sympatycznej atmosferze oraz znalezienia czasu dla siebie podczas lektury ulubionych książek.

Dyrektor oraz pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Bartniczce