2023-12-21

ŚWIĄTECZNY ESCAPE ROOM W FILII BIBLIOTECZNEJ W JASTRZĘBIU

20.12.2023r. w Filii Bibliotecznej Gminnej Biblioteki Publiczne w Jastrzębiu odbyły się zajęcia biblioteczne „Świąteczny Escape Room w Bibliotece”. Udział w zadaniu wzięła klasa 5 Szkoły Podstawowej im . Romualda Traugutta w Jastrzębiu. Gra escape room składała się z 5 zadań ukrytych na bibliotecznych regałach. Klasa podzielona została na 2 drużyny. Celem zajęć było przybliżenie, poprzez zabawę, polskich tradycji i obyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, integracja grupy, współdziałanie. Przed przystąpieniem do zadań, pracownik GBP w Jastrzębiu przekazał grupie informacje związane z pojawieniem się tradycji ubierania choinki w naszych domach, zapoznał dzieci z pojęciami „podłaźniczka” i „świat” – wywodzącymi się z kultury ludowej, które później przydały się podczas realizacji kolejnych wyzwań. Dzieci pracując w grupach sklejały swoją ozdobę „Świat”, rozwiązywały krzyżówkę i zgłębiały tajniki przepisu na kutię. Na zakończenie uczestnicy gry otrzymali list ze świątecznym przesłaniem, które mamy nadzieję przeniosą na swoje życie …. obdarowywanie innych dostarcza tyle samo radości, co otrzymywanie prezentów.

Escape room przebiegł w miłej i sympatycznej atmosferze, dzieci były bardzo kreatywne, spostrzegawcze, bardzo szybko i sprawnie poradziły sobie z zadaniami. Nagrodą dla całej klasy, każdego uczestnika, były przygotowane słodycze, mały świąteczny skrzat, który umili klasie oczekiwanie na nadchodzące święta oraz dyplom. Szczególne podziękowania kierujemy do wychowawcy klasy za pozytywną odpowiedź na zaproszenie, życzliwość, otwartość na współpracę i udział w zabawie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

Życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w miłej i sympatycznej atmosferze oraz znalezienia odrobiny czas dla siebie podczas lektury ulubionych książek.

Dyrektor oraz pracownicy Gminnej Bibliotek Publicznej w Bartniczce